Personal

Doktorander

Namn Telefon Epost
Martin Abrahamson +46 18 4710000 martin.abrahamson@fek.uu.se
Magnus Axén +46 18 4715603 magnus.axen@fek.uu.se
Jenny Gustafson Backman +46 18 4711357 jenny.backman@fek.uu.se
Wensong Bai +46 18 4711618 bai.wensong@fek.uu.se
Carl Barkfeldt +46 18 4710000 carl.barkfeldt@fek.uu.se
Hedvig Brorsson-Jakobiak +46 18 4710000 hedvig.brorsson-jakobiak@fek.uu.se
Michal Budryk +46 18 4711376 michal.budryk@fek.uu.se
Petya Burneva +46 18 4710000 petya.burneva@fek.uu.se
Kerstin Collman +46 18 4711366 kerstin.collman@fek.uu.se
Jason Crawford +46 18 4715713 jason.crawford@fek.uu.se
Ravi Dar +46 18 4712812 ravi.dar@fek.uu.se
Iain Denny +46 18 4710000 iain.denny@fek.uu.se
Peter Edlund +46 18 4711403 peter.edlund@fek.uu.se
Peter Ek +46 18 4711376 peter.ek@fek.uu.se
Bertil Ericsson +46 18 4710000 bertil.ericsson@fek.uu.se
Jesper Fagerberg +46 18 4710000 jesper.fagerberg@fek.uu.se
Christian Fischer +46 18 4713479 christian.fischer@fek.uu.se
Christer Forsling +46 18 4710000 christer.forsling@fek.uu.se
Alexander Gorgijevski +46 18 4710000 alexander.gorgijevski@fek.uu.se
Michael Grant +46 18 4711366 michael.grant@fek.uu.se
Johan Gregeby +46 18 4710000 johan.gregeby@fek.uu.se
Eve-Michelle Gäbler +46 18 4715603 eve-michelle.gabler@fek.uu.se
Johanna Hansson +46 18 4710000 johanna.hansson@fek.uu.se
Janina Hornbach +46 18 4711238 janina.hornbach@fek.uu.se
Chelsey Jo Huisman +46 18 4710000 chelsey.jo.huisman@fek.uu.se
Björn Johansson +46 18 4710000 bjorn.johansson@fek.uu.se
Shruti Kashyap +46 18 4712801 shruti.kashyap@fek.uu.se
Lingshuang Kong +46 18 4711371 lingshuang.kong@fek.uu.se
Inti Lammi +46 18 4711388 inti.lammi@fek.uu.se
Ida Larsson +46 18 4711383 ida.larsson@fek.uu.se
Anna Launberg +46 18 4710000 anna.launberg@fek.uu.se
Emilene Leite +46 18 4717302 emilene.leite@fek.uu.se
Ann-Kristin Lindberg +46 18 4717293 ann-kristin.lindberg@fek.uu.se
Eva Maria Magnusson +46 18 4711408 evamaria.magnusson@fek.uu.se
Anna Niklasson +46 18 4711408 anna.niklasson@fek.uu.se
Amalia Nilsson +46 18 4711371 amalia.nilsson@fek.uu.se
Magnus Norberg +46 18 4715603 magnus.norberg@fek.uu.se
Andreas Pajuvirta +46 18 4712812 andreas.pajuvirta@fek.uu.se
Linda Palm +46 18 4715602 linda.palm@fek.uu.se
Leon Poblete +46 18 4711387 leon.poblete@fek.uu.se
Johanna Rein +46 18 4715603 johanna.rein@fek.uu.se
Maria Hoff Rudhult +46 18 4715603 maria.hoff_rudhult@fek.uu.se
Alice Schmuck +46 18 4711238 alice.schmuck@fek.uu.se
Cong Su +46 18 4711408 cong.su@fek.uu.se
Marcus Tirmén +46 18 4710000 marcus.tirmen@fek.uu.se
Olof Wadell +46 18 4710000 olof.wadell@fek.uu.se
Lena Viklund +46 18 4715603 lena.viklund@fek.uu.se
Derya Vural +46 18 4712801 derya.vural@fek.uu.se
Qishen Yang +46 18 4715603 qishen.yang@fek.uu.se

Vägen hit

Se det 45 minuter långa samtalet mellan Lars Engwall och Jan Johanson om institutionens framväxt. Filmen "Vägen hit"

Se även filmen "Mångfaldigt ledarskap" om Professor Lars Engwall. "Mångfaldigt ledarskap"